VERSIJA NEĮGALIESIEMS

Žmonėms, turintiems regėjimo sutrikimų norint padidinti arba sumažinti šriftą, naudojamos dviejų klavišų kombinacijos Control ir +/- arba Control ir pelės ratukas į viršų arba apačią.

Dauguma šio tinklapio punktų pasiekiame naudojantis dviejų klavišų kombinacija:

Alt (Shift + Alt – naudojant Mozilla Firefox) ir atitinkama raidė ar skaičius Windows platformoje,

Control ir atitinkama raidė ar skaičius Macintosh platformoje.

Kai kuriose naršyklėse (pvz., Internet Explorer) priedo reikia nuspausti Enter.

Žemiau pateikiamas visas specialiųjų klavišų sąrašas:

Penkis kartus paspauskite klavišą SHIFT: įjungia ir išjungia klavišų fiksavimą
Laikykite nuspaudę klavišą SHIFT aštuonias sekundes: įjungia ir išjungia klavišų filtravimą
Laikykite nuspaudę klavišą NUM LOCK penkias sekundes: įjungia ir išjungia perjungimo įgarsinimą
Kairysis ALT+kairysis SHIFT+NUM LOCK: įjungia ir išjungia pelės imitavimą klaviatūra
Kairysis ALT+kairysis SHIFT+PRINT SCREEN: įjungia ir išjungia kontrastingą vaizdą

Lietuviška įgarsinimo programa ( 624.3 kb )

Kitos klavišų kombinacijos

Klavišų kombinacija Atliekama funkcija
F1 iškviečiamas žinynas.
F2 pervadinti pasirinkto katalogo ar failo pavadinimą.
F3 darbalaukyje atveriamas bylų paieškos langas.
F5 atnaujinamas vaizdas („refresh”).
F10 atidaromas programos meniu.
Ctrl + A pažymimi visi darbalaukio objektai.
Alt + Enter atverčiamas objekto savybių skydelis.
Alt pabraukta raidė iš meniu – pasirenkamas meniu skyrius.
Alt + F4 Uždaromas langas.
Ctrl + C pažymėti objektai kopijuojami į kompiuterio atmintį.
Ctrl + V į pasirinktąją vietą iš nukopijuoti objektai įklijuojami.
Delete ištrinamas pasirinktas objektas.
Ctrl + D ištrinamas pasirinktas objektas.
Alt + Tarpas atveriamas lango meniu.
Shift + F10 atveriamas pažymėto objekto meniu.
Ctrl + Esc iškviečiamas „Start” meniu.
Alt + Tab pasirinkti kitą langą.
Ctrl + Z atšaukiamas paskutinis veiksmas.

Vidiniuose puslapiuose norėdami pasiekti skirtingas nuorodas naudokite Tab klavišą.