Menu Close

Viru, viru košę…

Pasaka – tai puikus kūrybos menas. Vaikai su pasakų pasauliu susipažįsta vos pradėję kalbėti. Jos svarba turi įtakos visapusiškam vaiko ugdymuisi. Pirma – ji lavina vaizduotę, smalsumą, plėtoja intelektą. Antra – ugdo kalbą, plečia žodyną, užsimezga dialogo pagrindai. Trečia – padeda suprasti save ir kitus, pajusti ne tik savo, bet ir kitų norus, emocijas, nuotaikas. Juo labiau, jei pasaka dar gali prisidėti puoselėjant sveikos mitybos idėjas. O košė, tarsi svarbiausias sveiko maisto “generolas”. Tad tikrai pravartu su ja susipažinti iš arčiau…

Projekto “Viru, viru košę…” metu darželio ugdytiniai klausėsi Brolių Grimų pasakos „Saldi košė“, svarstė, analizavo ją, kas susipažino, kas dar kartą pasikartojo žinias apie kruopų įvairovę, lavino grūdų atpažinimo įgūdžius, aiškinosi, kokią funkciją atlieka virėjo apranga, kokia ji turėtų būti, kaip košę galima išsivirti gamtoje ir kitką. O jūs ar norite paragauti saldžios košės?..