Menu Close

Projektas “Padėkime gamtai”

Pastarąsias dvi savaites mūsų ugdymo įstaigoje vyko EKO projektas “Padėkime gamtai”. Vis daugiau produktų, kurie yra patvaresni ir tobulesni, tačiau kai tampa nebereikalingi, yra išmetami į šiukšliadėžes. Gamta nebesugeba susitvarkyti su greitu jų pašalinimu ir jų irimas užsitęsia net kelis šimtmečius. Todėl kartais reikia prieš išmetant seną daiktą ar pakuotę, išsikelti klausimą: “O gal galima iš jo ką pagaminti arba kur nors panaudoti, ir taip suteikti jam dar vieną šansą?” Tad nieko neatidėliodami, dideli ir maži, visi, kibome į darbus: aiškinomės, į kokius konteinerius kokias šiukšles galima ir negalima mesti, gaminome lankstinukus, skrajutes šia tema, kūrėme paveikslus iš antrinių žaliavų, gaminome pieštukines iš skardinių, vazas iš plastikinės skalbiklių taros ir kūrėme “Tvarkos robotą”. Galiausiai, nužvelgę, kiek visko daug sugebėjome nuveikti, vieni kitiems ir patys sau pasižadėjome, kad visuomet, net ir mažomis rankelėmis, stengsimės padėti Žemei…